Синоптичарите ја објавија прогнозата: Попладнево можни врнежи од дожд – еве во кои делови од државата

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност.

Во крајните западни и источни делови од земјава ќе има услови за локален слаб дожд.

Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 19, а максималната ќе достигне од 27 до 33 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 7.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 31 степен.

Според прогнозата на УХМР, во наредните денови времето ќе биде претежно сончево со свежи утра и со појава на мала до умерена облачност во текот на денот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде