Вонредна вест: Исчезна 15-годишно девојче

15-годишно девојче од Кавадарци, со иницијали А.П. се оддалечила од нејзиниот дом.

Случајот во полиција го пријавил нејзиниот татко, 35-годишниот З.П. од Кавадарци.

„На 29.08.2023 во 19.40 часот во ОВР Кавадарци, З.П.(35) од Кавадарци пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка А.П.(15).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, објаснија од МВР.  

Да потсетиме, вчера исчезна 27-годишна девојка од скопско.

– На 30.08.2023 во 15.30 часот во Полициската станица Драчево, И.Д.(78) од с.Студеничани, скопско,

пријавил дека од домот се оддалечила Н.Ф.(27) од с.Студеничани, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде