ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Бебе починало по рутинска операција која била извршена во понеделникот во болница Тузла

Бебе починало по рутинска операција која била извршена во понеделникот во болница Тузла.

Како што потврдиле за „Дневни аваз“, веднаш по операцијата и по преземените мерки за реанимација починало бебе родено во 2022 година.

„По повод споменатиот случај формиран е тим кој меѓу другото ќе ги утврдува и

процедурите спроведени при лекување на споменатиот пациент“, изјавиле од болницата во Тузла за медиумот.

Според написите, бебето починало по рутинска операција на непцето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде