Шокантно видео: Во ритам на турбо фолк, млади уништуваат урбана опрема

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски објави видео на социјалните мрежи на кое се гледа како млади се забавуваат уништувајќи урбана опрема додека во позадина ечи турбо фолк.

– Жално е што сè почесто сме сведоци на дивјаштвото врз реквизитите и урбаната опрема која претходно е поставена на местата каде децата и граѓаните најчесто одмараат.

Последниот случај е во дворот на ООУ “Ацо Шопов” каде што целосно е уништена урбаната опрема,

а оштетен е и летниковецот, објави Костовски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде