Страотни сцени од сообраќајка ја потресоа Македонија

Експлозија одекна во скопската населба Козле, вчера околу 17 часот откако се судриле БМВ 3 и мотоцикл.

Според очевидци по судирот, експлодирал моторот по што се запалиле двете возила.

Несреќата се случила на крстосницата во близина на слаткарницата Канела.

Брзо интервенирала противпожарна екипа која веднаш пристигнала на местото на настанот

Порталите пренесуваат дека возачите на двете возила се повредени, и веднаш се пренесени во болница.

ВИДЕО: МКД.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде