Вознемирувачки: Снимен момент од страотна сообраќајка на автопат во Србија

Страшен судар, во кој едно лице го загуби животот, а две се повредени, се случи денеска на автопатот Милош Велики, на потегот Обреновац – Сурчин во правец на Белград.

До несреќата дошло кога возачот на „Фиат“ од засега непознати причини влегол во спротивен правец и продолжил да вози, а потоа удрил во возило „Хјундаи“.

Од силината на ударот „пунтот“ се запали во секунда.

Возачите на автопатот го снимиле страшниот момент.

Напомена: Видеото може да предизвика вознемиреност.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде