Делчевчани повторно ги стресе земјотрес, јачина 3,5 степени

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала предмалку стресе делови од источна Македонија.

Според ЕМСЦ, Земјотресот е со епицентар во Благоевград, Бугарија на длабочина од 11 км.

Земјотресот се случил во 18:20, според македонско време.

На социјалните мрежи веќе се споделува дека земјотресот бил почувствуван во источниот дел од државата, односно во Делчево и околината.

Да потсетиме, серија земјотреси го тресат овој регион од рано утринава.

Сите земјотреси беа над 3 степени, а најсилниот беше 3,5.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде