ФОТО: Заврна снег во Бугарија

Студениот фронт од север кој го зафати целиот балкан, услови врнежи од снег на највисокиот планински врв “Мусала” во соседна Бугарија.

Воедно овој врв е највисок на балканот.

Вака изгледа планинскиот врв “Мусала” денес:

На овој планински врв во Бугарија снегот не е ретка појава во овој период од годината, и ова лето по трет пат врне снег.

Извор: Метео аларм/ Славчо Попоски

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде