„Нашиот сакан, нашиот скапоцен, нашиот единствен, нашето се‘“: Македонија тагува, почина познатиот Џиби

Вчера почина познатиот Крсте С. Џидров, познат по прекарот Џиби.

Тој почина на 73 години и беше еден од најзначајните македонски сценографи и архитект, а беше и скопска легенда.

„Нашиот сакан, нашиот скапоцен, нашиот единствен, нашето се‘, нашиот сопруг, татко, брат, зет, тетин, Kрсте С. Џидров – Џиби, не е веќе со нас.

Завесата падна.

Како понатаму без него?

„The show must go on“, напиша Марија Џидрова на својот Фејсбук профил.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде