Уште една потресна исповед од Онкологија: Резултатот беше фатален…Енормни трауми за болниот и блиските околу него

Не стивнуваат реакциите од семејства чии блиски починале од карцином на Клиниката за онкологија.

-Мојата мајка, 62 години, почина неодамна од рак. Сомнежот се роди кога после четвртата примена “хемотерапија“,  не и падна косата,

што е еден од главните симптоми на примање хемо, односно дека „лекот работи“, е дел од исповедта на еден профил на Фејсбук, кој говори за своето горко искуство.

Тој објави фотографија за која вели дека е направена денот кога во него се родил сомнеж.

-Постојано ги прашувавме дали е ставен лек, затоа што не видовме вбризгување на хемото, туку само шкрабање со фломастер дека е ставен…

Резултатот беше фатален кој не би го посакал ни на најголемиот непријател. Енормни трауми за болниот и блиските околу него, пишува човекот чија мајка починала на Онкологија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде