БРУКА: Пациент се турка во канцелариско столче бидејќи нема медицинска количка

БРУКА: Пациент се турка во канцелариско столче бидејќи нема медицинска количка

Македонија повторно згрозена.

Видео направено денеска на Клиниката за хируршки болести прикажува пациент кој го носат во канцелариско столче,  бидејќи нема медицинска количка.

Овој скандал е уште еден показател дека час поскоро треба да замине оваа одродена власт за да почне рестартирање на здравствениот систем!, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде