Доктор Нино Беќаровски со жестока реакција до своите колеги: Толку ми се згадивте што посакувам да ве плукнам во лице

Деновиве, македонската јавност ја бранува случајот “Онкологија”, односно скандалот кој изби по пишувањето на медиумите.

Социјалните мрежи “горат” од негативни коментари за овој случај, а по објавувањето на нови дополнителни вести за тргувањето со лекови, јавноста станува се позгрозена.

Еден од тие е д-р Нико Беќаровски, кој што на својот профил на социјалните мрежи напиша:

Да се “тргува” со последната надеж на онколошки болен е монструозен чин кој не би излегол дури ни од “лабораторијата” на Д-р. Јозеф МЕНГЕЛЕ.

ИЗВИНЕТЕ, АМА ТОЛКУ МИ СЕ ЗГАДИВТЕ, ШТО ПОСАКУВАМ СИТЕ ИНВОЛВИРАНИ ДА ВЕ ПЛУКНАМ ВО ЛИЦЕ – напиша д-р Нико Беќаровски од Токсикологија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде