Игор само што сподели – замина мојата Емче

Двајцата беа неразделни, а глумецот често објавуваше видеа и фотографии со неа.

Игор Џамбазов денес објави дека неговата мачка Емилија Џамбазова – Бавчанска умрела.

„Денес мојата Емче замина на небото. Најмилото сонце мое“, рече Игор за својата омилена мачка од која не се делеше ниту на јавни настапи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде