„Не знам што е со луѓето“: Повторно возење во спротивна насока, овој пат на неосветлена делница (ВИДЕО)

По сообраќајната несреќа на автопатот „Милош Велики“ која ја шокираше Србија, возењето во спротивна насока стана вистински „тренд“ кај возачите.

На социјалните мрежи се појави уште едно видео на кое се гледа неодговорно и несовесно возење во спротивна насока.

За среќа, овој инцидент помина без сообраќајни незгоди и жртви, но она што згрози многумина, покрај чинот на возење во спротивна насока, е возењето по неосветлен дел од патот.

„Околу 23 часот некој возел во спротивен правец, од Батајница кон Земун, не успеав веднаш да сликам, дојдоа две коли и возачите свиреа,

возеше и тој од десната страна, а потоа ги вклучи четирите светла на семафорите пред да премине во вистинската насока. Не знам што им е на луѓето!“ стои во објавата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде