Синоптичарите за денеска најавија дожд, еве во кои делови на државата

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Претежно во јужните делови ќе има зголемување на облачноста и појава на локален дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец кој во југозападните делови краткотрајно ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени. UV=5

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 29 степени, објави УХМР.

Во четврток ќе има локална појава на краткотраен дожд и ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од источен правец.

Потоа се очекува стабилно и потопло време.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде