ТРАГЕДИЈА: 44-годишен маж загина од струен удар

На 08.09.2023 околу 16.50 часот во СВР Куманово е пријавено дека во фабрика во Куманово со повреди од струен удар се здобил Д.Г.(44) од Куманово.

-Тој бил пренесен во Општата болница Куманово, каде лекар констатирал смрт.

Увид на местото на настанот вршат Јавен обвинител, вешто лице и екипа од СВР Куманово, информира МВР.

По насока на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде