Синоптичарите со најнова прогноза: Доаѓа промена на времето

Продолжува периодот на сончево и топло време со свежи утра.

Од четврток ќе има локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи во попладневните часови.

Прогноза за 12.09.2023
Минимална температура: 4°C до 15°C
Максимална температура: 27°C до 33°C

Наутро свежо, преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=7

Прогноза за 13.09.2023
Минимална температура: 6°C до 16°C
Максимална температура: 28°C до 34°C

Наутро свежо, преку денот сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=7

Прогноза за 14.09.2023
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 29°C до 34°C

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Кон крајот на денот ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. UV=7

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде