УЖАСНА ВЕСТ: Силувано малолетно девојче, приведени се шест лица

На 09.09.2023 во 19:30 часот во тетовско, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода пет малолетници и еден 18-годишник, сите од тетовско.

Приведени се постапувајќи по претходна пријава на жител од тетовско според која,

тие со закана ја принудиле неговата малолетна ќерка на полови дејства.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде