ЧУДО ВО МАРОКО: Новородено бебе извлечено од урнатините – Видео кое ја враќа вербата во животот

Од час во час се зголемува бројот на жртвите од разорниот земјотрес во Мароко.

Спасувачите и жителите со денови се обидуваат да спасат што е можно повеќе луѓе во операциите за пребарување.

На социјалните мрежи е објавено видео кое ја враќа вербата во животот – го прикажува спасувањето на новороденче од урнатините на урната зграда.

За среќа, новороденчето било извлечено живо и здраво. И овој настан покажува дека и покрај сите трагични работи што го снашле Мароко, има трошка надеж.

Бројот на загинатите во разорниот земјотрес што го погоди Мароко достигна 2.497, се вели во соопштението на МВР. Повредени се 2.476 лица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде