Љубчо револтиран од подарокот на Антиќ за Вучиќ – еве што напиша на Фејсбук

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-Народна, Љубчо Георгиевски се огласи преку социјалните мрежи по повод вчерашниот подарок на претседателот на КФМ, Перо Антиќ во српскиот претседател Александар Вучиќ.

Според објавата, Георгиевски е изреволтиран од симболот на патиките.

Четири С, многу убав македонски идентитетски поклон од претседателот на Македонската кошаркарска федерација до претседателот на Србија.

Симболот од кој се тресевме до 2001, а сега како верност кон српскиот свет, напиша Љубчо на Фејсбук.

Колку за потсетување, Антиќ вчера се сретна со Вучиќ, кој беше во Скопје по повод учеството на процесот Брдо-Бриони.

Со српската и македонската кошаркарска легенда Перо Антиќ. Перо ми подари патики „Србија 1“. И двајцата сме горди на српските кошаркари и го чекаме златото од Париз, напиша Вучиќ на социјалните мрежи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде