Апасиев жестоко удри во ВМРО-ДПМНЕ: У време на Грујо правеа списоци за одење на протест, у време на Мицко ги запишуеле тие шо дошле на протестот за Онкологија

Фејсбук пост на лидерот на Левица, Димитар Апасиев:

Каде се чуло и видело, најголема опозициска партија да саботира АНТИВЛАДИНИ ПРОТЕСТИ!?

У време на Грујо правеа списоци за одење на протест, у време на Мицко ги запишуеле тие шо дошле на протестот за Онкологија, за да ги санкционираат у партија. Ги викале “апасиевисти”!?

Во меѓувреме, ДПМНЕвски градоначалници се на платено прекуокеанско перење мозок во Америка,

а амнестијата на корумпираната партиската елита е завршена работа.

И, викате, нема да има Бугари у Устав?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде