НАДЗОРНИ КАМЕРИ ФАТИЛЕ ЖЕНА КОЈА КРАДЕ ОД ГРОБ, шокот дошол дури кога сфатиле од каде се високите сметки за вода! (ВИДЕО)

Хрватската општина Подтурен неодамна постави видео надзор на сите три гробишта, по што следеа шокантни наоди, јавува ХРТ.

Многу брзо, една жена е снимена како доаѓа на гробиштата среде бел ден и става цвеќе во торба. Потоа беше снимен друг како го прави истото.

Не можевме да утврдиме за која се работи, па решивме да го објавиме на веб-страницата на општината, нека видат, некој ќе ја препознае.

Помина одредено време, бидејќи лицата не се од нашето подрачје туку од други општини – објасни Перица Хајдаровиќ, градоначалник на општина Подтурен.

Едно оштетено семејство решило да го тужи крадецот, додека сопствениците на друг гроб зазеле став дека јавното посрамотување е доволна казна.

Камерите снимиле и како поединци на гробиштата полнеле тракторски прскалки со вода од по неколку стотици литри, па на општината ѝ станало јасно зошто при некоја работа на терен добиваат големи сметки за вода.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде