Вонредна вест: Земјотрес ја стресе Македонија

Вонредна вест: Земјотрес ја стресе Македонија

Попладнево во Битола беше почувствуван земјотрес чиј епицентар беше на 8 километри југоисточно од Битола.

Земјотресот се почувствува во 18:18 часот, а беше на длабочина од 5 километри.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар земјотресеот

бил со јачина од 2.6 степени според Рихтеровата скала.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде