Утрово страотен пожат во фабрика, има повредени пожарникари

Пожарот бил пријавен во 6 часот и 15 минути на бројот за итни случаи…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот од Тетово кон Попова Шапка и сè уште се гаси од тетовските пожарникари.

Пожарот бил пријавен во 6 часот и 15 минути на бројот за итни случаи.

Тетовските пожарникари сè уште интервенираат на гаснењето на огнот и ликвидирање на пожарот.

„При интервенцијата има и повредени пожарникари, сè уште интервенираме“, информираше командирот на тетовската пожарна, Авни Амети.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде