Од починат човек украле пари, документи и телефони во болница

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26) од Република Албанија, со живеалиште во с.Врапчиште и Х.З.(24) од Тетово,

поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 14.12.2022 во угостителски објект во Тетово, пријавените го забележале Т.Л.М.(71) од с.Вешала,

на кој му се слошило и го однеле во Клиничка болница Тетово, каде починал.

Притоа, пријавените лажно се претставиле како негови роднини и од него одзеле пари,

лични документи и два мобилни телефони и се стекнале со противправна имотна корист од околу 40.000 денари.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде