Перо Антиќ со жесток одговор до Љубчо и тоа на бугарски (ФОТО)

Екс премиерот и лидер на ВМРО – Народна партија Љубчо Георгиевски преку Фејсбук реагираше на гестот на претседателот на КФМ Перо Антиќ кога на средба со српскиот претседател Александар Вучиќ му подари патики со српски обележја.

 Четири С, многу убав македонски идентитетски поклон од претседателот на Македонската кошаркарска федерација до претседателот на Србија. Симболот од кој се тресевме до 2001 година, а сега како верност кон српскиот свет, напиша Георгиевски на Фејсбук.

По ова стигна реакција и од Перо Антиќ.

-Слушам на некој му сметал поклонот на мојот драг пријател Претседателот Александар Вучиќ. Братле (че говорам твој матерни јазик) седи там, троши лефчетата и глуми Македонец лажен!

Не знам дали ќе разбереш ова али не дирај лава док спава(на Српски е ова) се базикај брко

Од тези като тебе Македонија пати, но има и лек за такви като тебе. Сажељавам што тези хора като тебе не са Македонски хора и пријателски хора!!

Таква хора като тебе, в нашата држава се познати като една или две црвени. Овој публицитет ти е гратис од мене, за следните ќе добиеш фактура братле од БЛГАРИА. Цмок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде