Важна информација за сите возачи – ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА акција низ државата

Во текот на вчерашниот ден (13.09.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија

за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 534 возачи.

Од нив 41 возило се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возила се движелe дури со 70 километри на час над дозволеното.

Притоа 251 возило ја пречекориле брзината во населено место, а 283 надвор од населено место.

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде