Силен земјотрес утрово ја стресе Италија

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во северна Италија,

соопшти Американскиот геолошки институт (USGS).

Епицентарот на земјотресот бил на 5,9 километри северозападно од Маради во регионот на Тоскана.

Земјотресот се случил на длабочина од десет километри.

Следеа неколку послаби последователни потреси.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде