Тага до небото: Ненадејно почина познатиот актер

Ѕвездата на „Општа болница“ Били Милер почина на 44-годишна возраст.

Актерот Били Милер почина само два дена пред неговиот 44-ти роденден.

Кој беше Били Милер? Роден во Тулса и израснат во Гранд Прери, Тексас, Били Милер си изгради име во актерската област.

Како дете, тој бил поврзан со Тексас шкотската болница за деца, а подоцна станал нејзин добротвор.

Откако доби диплома за комуникации на Универзитетот во Тексас во Остин, Милер се впушти во градот на соништата, Лос Анџелес.

Таму, тој се занимаваше со реклами пред да остави свој белег во сапунските опери, особено како Ричи Новак во „Сите мои деца“ и Били Абот во „Младите и немирните“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде