Страотна сообраќајка кај Битола, три лица итно пренесени во болница

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 17.40 минути помеѓу „фолскваген голф“ и „мерцедес“.

„На 16.10.2023 во 17.47 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки,

управувано од П.К.(20) од Битола и патничко возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.У.(19) од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Г.У.(57) од Битола, сопатник во возилото „мерцедес“,

а со телесни повреди се здобиле возачот П.К. и сопатникот во неговото возило, С.К.(21) од с.Велгошти, охридско“, информираат од МВР.

Увид извршила екипа на СВР Битола.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде