Еден работник загина, друг во тешка состојба е пренесен во болница: Ноќеска час по полноќ се случила трагедија во фабрика кај Обреновац

Еден работник загина, друг во тешка состојба е пренесен во болница: Ноќеска час по полноќ се случила трагедија во фабрика кај Обреновац

Во фабриката кај Обреновац ноќеска час по полноќ се случила трагедија, пренесува Телеграф.

Имено, при работа на машина пукнал камен и во таа прилика двајца работници се повредени.

Г.Ц. починал во болница во Обреновац, додека неговиот колега Д.Л. е примен во Ургентниот центар во тешка состојба.

Истрагата е во тек. За случајот е информирано и обвинителството.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде