Силен земјотрес ја стресе Македонија

Силен земјотрес утрово е регистриран во Македонија.

Според првичните информации, регистиран е земјотрес со јачина од 3,2 степени по Рихтер.

Епицентарот е во северо-западниот регион од Македонија, во близина на границата со Албанија и Косово.

Како што пренесува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на потресот бил на околу 15 километри југоисточно од Тетово, на длабочина од 5 километри.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде