Се случи она од што најмногу се стравуваше: Мечка нападна човек

Едно лице бил нападнато од мечка вчера на потегот меѓу селата Пласница и Ораоец, општина Македонски Брод, информира ЦУК.

Нападнатиот бил спасен од ловци кои случајно биле во близина на местото на нападот

и откако слушнале повици за помош испукале неколку истрели во воздух по што мечката побегнала.

Нападнатото лице кое било преплашено се здобило со телесни повреди.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде