Го погребаа ТАТКОТО во присуство на семејството: Следниот ден сите ГЛЕДАА, оваа сцена ги полуде

Семејство во Бангалапудур, Тамил Наду, Индија, било шокирано кога следниот ден „оживеал“ еден од нивните членови, за кој се претпоставува дека е мртов и погребан и присуствувал на погреб.

55-годишниот маж бил погребан во неделата навечер, но во понеделникот вечерта се вратил во својот дом, јавува ДНК Индија.

Според полицијата, дневниот работник е идентификуван како Мурти. се започна кога пред неколку дена отиде во Тирупур да бере шеќерна трска.

Во неделата наутро, синот на Мурти, М. Карти, добил телефонски повик од роднина, велејќи дека неговиот татко бил пронајден мртов на автобуска станица во Сатијамангалам.

Карти побрза на местото на настанот и потврди дека тоа е телото на неговиот татко, соопшти полицијата.

После тоа, полицијата на Сатјамангалам го регистрирала случајот и истата вечер по обдукцијата и другите законски процедури го предала телото на Карти.

Членовите на семејството на Мурти ги извршија последните ритуали и телото го погребаа истата вечер. Меѓутоа, во понеделникот вечерта Мурти влегол во куќата на голем шок и чудење на членовите на неговото семејство.

– Не можевме да им веруваме на очите кога влезе во куќата. Мртвиот личеше исто како татко ми. Бев шокиран кога ја слушнав веста за неговата смрт. Подеднакво бев шокиран кога се врати дома – изјави Карти.

Тој потоа ја известил полицијата на Сатјамангалам за враќањето на неговиот татко во понеделникот вечерта.

Полицијата сега ја продолжува истрагата за да го утврди идентитетот на починатиот, бидејќи е очигледно дека го закопале „погрешниот човек“ кој неверојатно личи на Мурти.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде