Голема трагедија во Македонија: Загина рудар

Голема трагедија ја потресе Македонија: Загина рудар од Крива Паланка

На 27.10.2023 во 17.10 часот во Полициска станица Крива Паланка е пријавено дека во Итна медицинска помош – Крива Паланка бил донесен починат С.М.(54) од Крива Паланка,

кој се повредил додека извршувал работни задачи како рудар во рудник во Крива Паланка и при транспорт од рудникот до Здравствен дом Крива Паланка починал.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ОВР-Крива Паланка и трудов инспектор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде