Откако починал сопругот, таа решава да се омажи за свекорот, една вечер променила СЕ

Откако починал нејзиниот сопруг, жената останала сама со четири сина.

Во 2019 година се појави бизарна исповед на жена, а нејзината приказна и понатаму е главна тема на јавноста. Кога госпоѓата останала без маж, решила да му го подари срцето и раката на својот свекор.

Првиот пат кога ја запроси, жената го одби, но по вториот пат сепак се согласи да се омажи за него.

– Се омажив за свекорот, таткото на мојот покоен сопруг поради неговата пензија, но се случија некои непланирани страсти – признала жената.

– Откако мојот сопруг го напушти овој свет пред 5 години, јас останав сама со 4 сина, сама… Немав никој освен нив. Ми беше многу тешко, се плашев од иднината, од растењето на децата, од обврските – наведе таа некои причини.

– Минатата година свекор ми ми понуди да се омажам со него, со оглед на тоа што мојата свекрва почина една година по мојот сопруг. Се чувствував згрозено кога ми рече да се омажам за него, но потоа се обиде да ми објасни дека тоа е за мое добро, дека ќе останам со неговата пензија и дека така ќе ја спасам својата иднина. Инаку, свекорот има германска пензија, и тоа многу добра – детално објасни таа.

Како што вели, се распаднала еден месец, размислувала и на крајот се согласила.

– Се беше во ред кога е во прашање нашата врска, сепак, пред еден месец за прв пат ги преминавме границите на нашата врска, свекор. Иако се венчавме, ја немавме таа врска, бидејќи бракот ни беше склучен поради неговата пензија, односно така беше до пред еден месец – изјави таа.

– Едноставно се случи, ниту тој ниту јас не се гордееме со тоа, но ние сме живи луѓе и тие потреби во тој момент беа посилни од се.

– Дотогаш пет години немам врска со маж. После тоа, се договоривме да го повторуваме одвреме-навреме… кога ќе се укаже потреба можеби звучи одвратно, но подобро е да спијам со него отколку со другите мажи во селото и така да ги посрамотам моите деца и покојниот сопруг… мир на умот. . Никој не знае освен ние двајца, свекор ми и јас – заклучила таа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде