Драма кај Прилеп: Со возило удрил во полицаец, имало и пукање

На 27.10.2023 на патниот правец Прилеп – Градско околу 00.30 часот патничко моторно возило „фолксваген голф 5“ не

застанало на претходно издадени наредби од полициски службеници за сопирање на возилото и при тоа удрило еден од полициските службеници.

Од страна на полициските службеници биле испукани куршуми, но возилото не застанало и го напуштило местото.

Подоцна возилото е пронајдено.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде