Полицијата упадна во три авто-сервиси, одземени се возила

Полициски службеници одзеле шест возила поради сомнение за фалсификат.

Како што соопшти МВР, по добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен суд Охрид,

извршени се претреси на 19.10.2023 во три сервиси за возила на подрачје на СВР Охрид и при тоа се одземени шест возила, а извршени се и службени разговори со повеќе лица.

-Извршено е вештачење од страна на Одделот за форензички испитувања и по документирање на случаите од страна на СВР Охрид до ОЈО Охрид

ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави, наведуваат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде