Вечерва сообраќајка кај Делчево, едно лице пренесено во болница

Вечерва се случи сообраќајна несреќа на влезот во Делчево, објави Делчево 365.

Како што информираа од порталот, во сообраќајката учествувале возило и мопед.

Според првични информации, едно лице е повредено и е пренесено во болница.

Како што пренесуваат од Делчево 365, лицето кое е повредено за среќа е со полесни повреди.

Повеќе детали се најавени за подоцна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде