Доцна синоќа тешка сообраќајна несреќа, две лица со тешки повреди пренесени во болница

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на ул 7 ми ноември.

Автомобил дирекно удил во машина на улицата која се реконструира.

Дознаваме дека две лица со тешки повреди се пренесени во болница.

Полицијата дошла да врши увид, откако брзата помош ги однела повредените во болница, пренесе Охрид1.

Улицата беше затворена за сообраќаj.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде