Утрово тешка сообраќајна несреќа, има повредени

Делчево 365 утрово објави дека на патот Делчево – М.Каменица се случила сообраќајна несреќа.

„Граѓани јавуваат за сообраќајка на патот Делчево – М.Каменица кај месноста Баткова Чешма која се случила пред околу половина час.

Засега според првични информации едно лице е повредено, а во моментот се врши увид од страна на полицијата.

Дел од возачите сообраќаат по алтернативни патни правци. !“, објавија од Делчево 365.

Повеќе детали се најавени за подоцна.

Извор: Делчево 365

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде