Ова момче и оддржа лекција на сите спортисти и политичари Албанци во Македонија

Самир Садиков пред светските медиуми на многумина им оддржа лекција за соживот во Македонија, истакнувајќи го македонското и албанското знаме пред неговиот натпревар во Рим.

Ова момче и одржа лекција на сите спортисти и политичари Албанци кои ја претставуваат Македонија, дома и надвор од државата.

Во продолжение погледнете ја борбата од саботата вечер и победата на Самир Садиков од Горно Јаболчиште во неговиот прв натпревар во ММА во РИМ.

Со среќа момче во понатамошните натпревари.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде