Koрнеше дрвја и кровови, две лица загинаа: Торнадо во Бугарија

Торнадото во Бугарија што се појави на изнанадување на сите корнеше кровови на куѓи и носеше коли со себе.

Најмалку две лица загинаа поради торнадото.

Деловите на земјата каде помина торнадото останаа без струја, а сообраќајот беше прекинат.

Според официјални информации еден загинат има поради рушење на ѕид, а другиот загинат е поради струен удар и двајцата како последица на торнадото.

@hailz.serbia Razgradska oblast na sveroistoku Bugarske posle današnjeg tornada! #bulgaria #dulovo #tornado #razgrad ♬ original sound – 𝗛 𝗔 𝗜 𝗟 𝗭 | SRB |®

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде