Тешка сообраќајка кај Куманово – едно лице со тешки повреди префрлено во болница

„На 05.11.2023 во 10.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на кружен тек од бул.„Октомвриска револуција“,

бул.„Трета македонска ударна бригада“ и ул.„Благоја Богдановски Гуцман“ во Куманово, патничко возило „опел“ со кумановски регистарски ознаки,

управувано од Д.Ј.(82) од Куманово, удрило во велосипед управуван од Р.М.(66) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Општа болница Куманово“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде