Важна информација за возачите: Бидете внимателни, на овој патен правец има голем одрон

Поради одрон на патот Извор – Иванчишта сообраќајот се одвива по една коловозна лента, соопшти вечерва АМСМ. 

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираа од АМСМ. 

Фото: Илустрација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде