Вечерва тешка сообраќајна несреќа – едно лице го загуби животот

Вечерва тешка сообраќајна несреќа – едно лице го загуби животот

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во непосредна близина на битолското село Братиндол, на магистралниот пат А3 Битола-Ресен.

Како што известија од СВР Битола, едно лице го загубило животот.

Според првичните информации, во сообраќајката учествувале неколку возила.

Повеќе детали се најавени за утрешниот ден.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде