Страотни снимки од синоќешната сообраќајка: Едно лице загина, повеќе се повредени

Вознемирувачки фотографии од вечерашната трагедија на патот Битола-Ресен пристигнаа до редакцијата на 4NEWS.mk. Како што веќе објавивме едно лице го загуби животот.

Патниот правец е во целосен прекин, а лице место присутни се екипи на Брза помош, полиција и пожарна. Дежурен јавен обвинител врши увид, се испитуваат причините за оваа трагедија како и условите на патот.

Од битолската полиција информираа дека во 19 часот и 32 минути до нив е пријавено за сообраќајна несреќа во близина на село Братиндол.

„Сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило марка „вмв” со ресенски регистарски ознаки управувано од Б.Н.(24) од с.Езерани,ресенско и сопатник К.Ш.(25)од с.Царев двор,ресенско и патничко возило „рено клио”со охридски регистарски ознаки управувано од Г.С.(50) од Охрид и сопатничка Н.С.(55) од Охрид“, стои во соопштението од СВР Битола.

Од страна на Доктор во Клиничката болница во Битола, кај лицето Г.С констатирана е смрт како последица од повредите, а додека кај сопатниците констатирани се повреди.

Увидот го врши увидната екипа на СВР Битола, соопшти портпаролот на СВР Битола Сања Стаматова.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде