ТРАГЕДИЈА: Градежен работник паднал од куќа, починал на лице место

На 06.11.2023 година во 10.38 часот, во СВР Охрид пријавено е дека, И.Х.(59) од охридското село Лескоец,

кој изведувал градежни работи на куќа во охридското село Рамне, паднал и починал.

Увид на местото на настанот извршија полициски екипи а по наредба на јавен обвинител,

телото на починатиот е пренесено во одделот за судска медицина при Општата болница во Битола каде, е извршена обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде