ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Овој патен правец е во прекин за сообраќај поради тешка сообраќајка

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Овој патен правец е во прекин за сообраќај поради тешка сообраќајка

Утрово се случи тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица – с.Костурино во близина на „Македонска куќа“.

Како што информираа од Авто мото сојузот поради сообраќајката сообраќајот е во прекин.

Нема информации за тоа дали има повредени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде