ВОНРЕДНА ВЕСТ: Се преврте автобус кај Струмица, има повредени

Неколку лица се повредени кога автобус што сообраќал на патот Струмица – Валандово се превртел на коловозот.

Имено, утрово, околу 6.20 часот, во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица – Валандово, Ф. А. (42) од Струмица,

управувајќи автобус со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и се превртел на коловозот.

Во несреќата повреди добиле неколку лица, кои биле пренесени во Медицинскиот центар во Струмица за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде